A weboldalon cookie-kat használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk számodra. A honlap további használatával hozzájárulásodat adod a cookie-k használatához. Adatkezelési tájékoztató
Az intézmény a nevét az ószövetségi Annáról kapta, aki lelki vágytól vezérelve vágyott egy gyermekre meddőségének fájdalmában. Isten meghallgatta imádságát, meglátta könnyes küzdelmeit és békét adott neki, majd egy csodálatos gyermeket. Az imádságra adott isteni válaszból kezdhette meg működését az ANNA Idősek Otthona, immár két évtizede. Bibliai, igei jelmondata pedig az emblematikus történetből való: „Az Úrnak adom...az Úrtól kértem őt..." (1Sám 1,11.20.)
Az idősotthonunk szimbólumának alapja a gyülekezeti jelkép és igei alapvetés. Megjelenésében markánsan kivehető a karakteres „A” betű, amely intézményünk bibliai névadójának a kezdőbetűje. Anna volt a nagy imádkozó, aki hűséges, őszinte Isten felé fordulásának ajándékaként kapta gyermekét, Sámuelt, akiből később népe nagy szabadítója lett: hitbeli és erkölcsi példakép.
Az „A” betű megjelenése letisztult, kiforrott, stabil vonalvezetésű. Jelképezi az idős kori élet letisztultságát, kiforrott szemléletét. Színében az ősz színei figyelhetők meg: barna-sárga. Ezek az élet őszére utalnak, az emberi élet földi végére. Viszont az idős kornak is vannak támaszai: ez a szakmaiság és a lelkiség. Éppen ezért a jól kivehető „A” betű bal oldalán láthatunk egy hajlott hátú idős embert, de egyben felismerhető a sematikus mécses ábrázolás.
Továbbá idősotthonunk elkötelezett a hagyományok tisztelete, ápolása iránt a magasszintű szakmaiság mellett. Idősotthonunk tehát szakmaiság és lelkiség harmóniájában kíván nyugodt légkört biztosítani bentlakó időseinknek.
Az Egyház küldetése, hogy kinyújtott kézként felsegítse az elesetteket, a reményt vesztetteknek új értelmet adjon, az eltévedteknek célt mutasson. Törekvésünk, hogy akik már elhitték önmagukról életük hiábavalóságát, azok is érezzék: ők hasznosak, szükség van rájuk, nem véletlen, hogy ajándékul kapták az életet Istentől. Ezen gondolatból kiindulva alapította meg a Hajdúszoboszlói Református Egyházközség 2002-ben idősotthonát.
A Hajdúszoboszlói Református ANNA Idősek Otthonának, mint integrált intézménynek célja, hogy biztosítsa az ellátottak gondozását-ápolását, életkoruknak, egészségi és mentális állapotuknak megfelelő komplex ellátással, lelkigondozással. Mindezt teszi magas szintű szakmaisággal, a humánum, a keresztény szellemiség és értékrend jegyében a gondozottakért érzett elkötelezettséggel és felelősségvállalással.
Idősotthonunk feladata a szociális igazgatásról és a szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény (Sztv.) és az ahhoz kapcsolódó jogszabályok alapján, Hajdúszoboszló település önkormányzata, ill. Magyarország területén a személyes gondoskodás körében tartozó ellátások biztosítása, a Hajdúszoboszlói Református Egyházközség Presbitériuma által fenntartott intézmény keretei között.
A nyújtott szolgáltatások formái és ellátási területük:
Alapszolgáltatások:
Az intézményt 2002-től 2017-ig Nagytiszteletű Takács Tamásné lelkipásztor vezette és hálával gondolunk az alapítás, a beindítás nehézségeit vállalókra. Nyugdíjazását követően egy rövid átmeneti időszak után 2017 decemberétől Nagytiszteletű Czető Norbert lelkipásztor vette át az intézmény vezetését.
Az alapelvek változatlanok: „...És amint szeretnétek, hogy az emberek veletek bánjanak, ti is úgy bánjatok velük!” (Lukács 6,31), de a gyakorlatban azonban nagyon sok változáson esett át az intézményünk az elmúlt években. Komoly beruházások történtek az állagmegőrzés és korszerűsités miatt. Megújult az intézmény udvara több, mint 600 négyzetméteren, korszerű klímaberendezések kerültek beszerelésre, központi hangosítás épült ki. Méltó nővértartózkodót alakítottunk ki, a bútorzatokat a szobákban folyamatosan egységesítjük, korszerű betegágyakat vásároltunk. A konyhába nagyobb üst került, a közösségi helyiségeket szebbnél szebb bútorokkal rendezte be a fenntartó, hogy otthonosan érezze magát nemcsak az, aki bent lakik, hanem aki itt dolgozik is. A munkatársi közösségben a legszükségesebb változásokat az jelentette, hogy betöltésre kerültek az üres státuszok, valamennyi területen szakképzett, elhivatott munkatárs dolgozik.